Діагностика та формування у співробітників органів внутрішніх справ мотивації професійного самовдосконалення
Дипломная, 91 стр.
Просмотров: 532.
ЗМІСТ
Вступ...................................................................................... 3
Розділ 1 Теоретичні питання вивчення мотивації професійної діяльності.............................................................................. 6
1.1. Поняття мотивації, структура та фактори формування... 6
1.2. Професійна діяльність та професійна мотивація.............. 14
1.3. Зміст та основні напрямки розвитку мотивації професійного самовдосконалення..................................... 22
Розділ 2. Методичні аспекти дослідження та формування мотивації професійного самовдосконалення у співробітників органів внутрішніх справ......................... 35
2.1. Загальні положення вивчення та формування мотивації сфери працівника органів внутрішніх справ.................... 35
2.2. Характеристика методів та методик дослідження професійної мотивації співробітників органів внутрішніх справ.................................................................. 39
2.3. Мотиваційна тренінгова програма як засіб формування розвитку мотивації професійного самовдосконалення.... 52
Розділ 3. Експериментальна частина.................................................. 62
3.1. Розробка експериментального дослідження...................... 62
3.2. Обробка даних та аналіз результатів.................................. 70
3.3. Інтерпретація отриманих результатів. Висновки та пропозиції.............................................................................. 83
Висновок................................................................................ 86
Список літератури................................................................ 87
Вступ
Проблемам мотивації присвячені дослідження багатьох авторів (А.Маслоу, Ф.Герцберг, С.Л.Рубінштейн, О.М.Леонтьев, Д.Н.Узнадзе, В.I.Ковальов та ін.).
Мотивація є своєрідним барометром суспільних відносин та змін, які в них відбуваються. Зміни в мотивації - важливий показник ефективності не тільки виховання, але й праці.
Дослідження трудової мотивації дозволяють визначити шляхи підвищення ефективності трудової діяльності. Тому проблема мотивації набуває особливого значення у рамках психології праці та психології управління.
У роботі розглядається проблема діагностики та формування мотивації професійного самовдосконалення в роботі психолога в системі органів внутрішніх справ.
Актуальність даної теми полягає в тому, що в рамках інноваційних ринкових відносин, які тільки розвиваються в нашій країні, коли ще не склалися певні стереотипи та шаблони роботи і успіх справи багато в чому визначається здібністю персоналу до ініціативної, творчої, розшукової діяльності, особливе значення має рівень розвитку такого виду мотивації, як мотивація професійного самовдосконалення спеціалістів. Але практика підтверджує очевидну демотивованість значної кількості спеціалістів і як наслідок зниження стандартів та базових показників у їх професійному зростанні.
Специфіка роботи працівника органів внутрішніх справ полягає в тому, що тільки за умов постійного морального, інтелектуального та фізичного самовдосконалення можливо досягти високих показників ефективності професійної діяльності.
Об‘єкт дослідження - мотивація професійного самовдосконалення співробітників органів внутрішніх справ.
Предмет дослідження - діагностика мотивації, професійного самовдосконалення та процес її формування за допомогою мотиваційної тренінгової програми, як фактора актуалізації мотивації професійного самовдосконалення.
Гіпотезою у даній роботі є припущення про те, що мотивацію професійного самовдосконалення можна формувати та розвивати, якщо поставити співробітників у спеціально створені умови психологічного впливу, використовуючи чинник "мотиваційна тренінгова програма".
Дана робота переслідує три взаємопідлеглі цілі:
1.Психодіагностика мотивації професійного самовдосконалення;
2. Визначення впливу чинника "мотиваційна тренінгові програма" на процес формування мотивації професійного самовдосконалення.
3. Виявлення взаємозв‘язку процесу мотивації професійного самовдосконалення та ефективності професійної діяльності.
В процесі роботи будуть вирішуватися наступні задачі:
1. Розгляд теоретичних питань щодо вивчення мотивації професійної діяльності.
2. Ознайомлення з методичними аспектами дослідження та формування мотивації професійного самовдосконалення.
3. Експериментальне дослідження процесу формування мотивації професійного самовдосконалення під впливом чинника "мотиваційна тренінгова програма".
Цілі дослідження: аналіз та узагальнення наукових літературних джерел з метою визначення специфіки досліджуваного явища; спостереження, анкетування, тестування, якісний і кількісний аналіз отриманих результатів за допомогою методів математичної статистики, використання комп‘ютерних програм - пакета EXCEL, SPSS та "Statistica".
Дослідження реалізується за такими етапами:
*Теоретичний, що полягає у вивчені та аналізі літератури з проблем питань вивчення мотивації професійної діяльності;
*Планування і розробка процедури дослідження, уточнення методик збору фактичного матеріалу про специфіку мотивації, професійної мотивації співробітників внутрішніх справ, мотивації професійного самовдосконалення;
*Формуючий експеримент дослідження впливу „мотиваційної тренінгової програми" на мотивацію професійного самовдосконалення;
*Аналіз результатів психологічного дослідження, їх узагальнення та висновки.
Теоретичне значення дослідження полягає в розширенні знань про діяльність психолога по діагностиці та формуванню у співробітників органів внутрішніх справ мотивації професійного самовдосконалення.
Практична цінність роботи полягає в розробці та застосуванні батареї тестів для вивчення специфіки дослідження мотивації професійного самовдосконалення у співробітників органів внутрішніх справ.
Структура та обсяг роботи.
Робота складається зі вступу, трьох розділів, рекомендацій, висновків, списку літератури та додатків.
Список літератури складається з 55 джерел.
Загальний обсяг роботи 91 сторінки.
Другие работы по теме:
- Психологічні особливості ставлення учнів п’ятих класів до інклюзивного навчання
- Роль психологических процессов в формировании рекламного образа
- Емоційні порушення у дітей молодшого шкільного віку
- Розвиток самосвідомості й самооцінки у підлітковому віці
- Колектив як провідний фактор становлення особистості